Teleradyoloji

Teleradyoloji uygulaması ile hastane veya tıbbi görüntüleme merkezlerinde çekilen Tomografi (CT = Computed Tomography yada BT = Bilgisayarlı Tomografi), EMAR (MRI = Magnetic Resonance Imaging, MRG = Manyetik Rezonans Görüntüleme) vb. tıbbı görüntülerin istenilen hekimlere yorumlatılmasını hedefleyen bir uygulamadır.
Teleradyoloji sistemine kayıtlı hekimler hastaların taleplerine göre belli bir ücret karşılığı görüntüleri yorumlayabilmektedirler.
Hastalar veya hasta yakınları hastanelerin görüntü yorumlarının gecikmesi veya sonuçların bir başka hekimin yorumunun talep edilmesi gibi durumlarda Teleradyoloji sistemi üzerinden görüntü yorumlarını alabileceklerdir.
Teleradyoloji uygulaması aynı zamanda uzman hekimleri/radyologları kurum/mekan bağımlılığından kurtarıp direk hastalarla buluşturmaktadır.
Hastalar için ise daha güvenilir ve hızlı sonuçlar elde etme konusunda -dünyanın başka bir yerinde bile olsa- uzmanlara danışabilme imkanı sunmaktadır.
Teleradyoloji sağlık sisteminde hastalara farklı bir kanal ile hizmet alma imkanı sunarak hasta ve doktor arasında köprü oluşturmayı hedeflemiştir.